Wondzorg in de thuiszorg

In de huisartsenpraktijk en de thuissituatie komen steeds meer mensen met complexe wonden. Complexe wonden kunnen ernstige problemen veroorzaken. Goede verzorging en diagnostiek is daarom erg belangrijk. Bij Marente werken we met een regionale richtlijn wondzorg, die is voortgekomen uit de regionale richtlijn wondzorg voor huisartsen (2011).

Patiënten met wonden worden in hun eigen omgeving verzorgd en krijgen adviezen. Door samenwerking en goede communicatie met alle zorgverleners is het mogelijk om de kwaliteit van de wondzorg te optimaliseren. In elke gemeente is een aandachtsvelder wondzorg en deze wordt ondersteund door de wondverpleegkundigen.

Hier kunt u ze voor inschakelen

De aandachtsvelders wondzorg van Marente thuiszorg kunnen een wond beoordelen en samen met de huisarts komen tot een diagnose en behandelplan. Verder kan de wondverpleegkundige worden ingezet voor:

  • Het uitvoeren van een scherp debridement.
  • Complexe wondzorg uitvoeren, regisseren en evalueren.
  • Patiënten leren zelf een wond te verzorgen.

Verwijzen

Bij complexe wonden bij uw patiënten, kunt u contact opnemen met de wondverpleegkundigen of aandachtsvelders van Marente in onderstaand overzicht. Ook kunt u uw patiënten 'gewoon' via de voor u vertrouwde nummers van de wijkteams doorverwijzen.

Renate Koster: Verpleegkundige specialist wondzorg

Per 1 september 2017 is Renate Koster in dienst bij Marente. Zij heeft de masteropleiding Advanced Nursing Practice gevolgd en heeft een zelfstandige behandelbevoegdheid als verpleegkundig specialist. Zij ondersteunt de aandachtsvelders wondzorg die in elke regio werkzaam zijn en kan altijd benaderd worden voor intercollegiaal overleg, een consult of een mechanisch wonddebridement.

Ook heeft zij een belangrijk aandeel in de regiefunctie complexe wondzorg die Marente thuiszorg vanaf 1 januari 2018 toegekend heeft gekregen. Nadere berichtgeven sturen we via de huisartsen nieuwsbrief en zal op deze website geplaatst worden.

Wondzorg specialisten 

Naam Functie E-mail Tel nr.
Renate Koster Verpleegkundig specialist wondzorg renate.koster@marente.nl 0623228371
Femmy Kolkman Wondconsulent femmy.kolkman@marente.nl 0623274169

Aandachtsvelders wondzorg per gemeente 

Naam Gemeente E-mail Telefoon
Jeanette Abbink Katwijk a Zee jeanette.abbink@marente.nl 0623243197
Tanny Minnee Katwijk tanny.minnee@marente.nl 0623157834
Betty Haasnoot Katwijk Boshoek betty.haasnoot@marente.nl 0623252759
Maudy Teeuwen Lisse maudy.teeuwen@marente.nl 0623094651
Angela Houniet Lisse angela.houniet@marente.nl 0623223614
Liza Buchner Hillegom liza.buchner@marente.nl 0651189557
Mariska Derogée - Stroombergen Warmond mariska.stroombergen@marente.nl 0623232159
Jacqueline van Zweeden Noordwijk jacqueline.vanzweeden@marente.nl 0623077241
Alisse van Leeuwen Noordwijk alisse.vanleeuwen@marente.nl 0623093898
Linda Kroon Warmond linda.kroon@marente.nl 0630044251
Marlies Kralt Rijnsburg marlies.kralt@marente.nl 0623187452
Nicolene van Asten - van Duijvenbode Noordwijkerhout nicolene.vanduijvenbode@marente.nl 0623232159
Maaike Werter Noordwijkerhout maaike.werter@marente.nl 0614426609
Eline van der Ploeg Voorhout eline.vanderploeg@marente.nl 0623109458
Susan van den Bosch Sassenheim susan.vandenbosch@marente.nl 0623068857
 Annelies van der Ploeg Voorschoten  annelies.vanderploeg@marente.nl  0623093898