
Informatiebijeenkomsten nieuwbouw Bernardus
Geplaatst: 18 juni 2025Op maandag 16 en dinsdag 17 juni vonden 3 informatiebijeenkomsten over de nieuwbouw van Bernardus plaats. Hiermee werden bewoners en familie, medewerkers, vrijwilligers, omwonenden en andere belangstellenden ingelicht over de plannen van Marente.
Waarom nieuwbouw
Bestuurder Anne Leemhuis trapte de avond af en vertelde waarom Bernardus toe is aan nieuwbouw. Niet alleen is het gebouw ‘op’, Marente bereidt zich met nieuwbouw voor op de toekomst. Rekening houdend met een veranderende bewonersgroep, met een complexere zorgvraag. De bewoners van de toekomst hebben een hogere zorgzwaarte dan 5 of 10 jaar geleden. Zij zullen voor het merendeel een vergevorderde vorm van dementie hebben en daar wordt de nieuwbouw op ingericht.
Voorontwerp
Architect Ivo van den Thillart (Buro Kade) liet het voorlopig ontwerp van de nieuwbouw zien en vertelde hoe dit past binnen de omgeving en de zorgvraag van de toekomst. Hij liet ook zien dat er in twee fases gesloopt en gebouwd gaat worden, waarbij duidelijk werd dat 100 bewoners gedurende de bouw en sloop in hun woning kunnen blijven. Voor 60 bewoners wordt, in afstemming met mantelzorgers, passende, tijdelijke huisvesting gezocht. Voor deze bewoners geldt dat zij gegarandeerd mogen terugkeren naar Bernardus.
Proces en planning
Erwin Uil (projectleider herontwikkeling Bernardus) lichtte toe welke stappen er nog gezet gaan worden voordat er werkelijk gesloopt en gebouwd kan worden. De conclusie: het duurt nog wel even. Minimaal twee jaar voordat er gesloopt kan worden. De volledige nieuwbouw is waarschijnlijk in kwartaal 1 van 2030 klaar.
Vragen stellen en input geven
Er werd goed gebruik gemaakt van de vragenronde. Er werd onder andere gevraagd naar de grootte van de kamers (studio’s), naar de ruimtes voor activiteiten en buitenruimtes voor bewoners. Omwonenden waren onder meer geïnteresseerd in de plek van de nieuwbouw, de hoogte, het groen rondom en de parkeercapaciteit.
Na de vragenronde was het gezamenlijke deel van de bijeenkomst afgelopen. Iedereen werd uitgenodigd om naar de grote borden te gaan waarop de ontwerpen van de nieuwbouw en specifiek de studio’s stonden. Bij de borden beantwoordden de sprekers van deze avond aanvullende vragen.
Voor iedereen die een suggestie of opmerking had, lag ook een formulier klaar die hij of zij in een grote ideeënbox kon stoppen. Ook hier werd goed gebruik van gemaakt.
Vervolg
Welke stappen worden er op korte termijn gezet?
- Zowel de mondelinge reacties als de formulieren worden verzameld.
- Met medewerkers worden meerdere werksessies gepland.
- Waar nodig gaan we in individueel in gesprek met omwonenden.
- We blijven uiteraard in contact met bewoners en familie.
- Naar aanleiding van alle feedback wordt gekeken waar het voorlopig ontwerp kan worden aangescherpt.
Vragen
Heeft u een vraag over de nieuwbouw en vindt u het antwoord niet op onze site? Stuur dan een mail naar: nieuwbouwbernardus@marente.nl
Wilt u op de hoogte blijven van het laatste nieuws over de nieuwbouw? Meld u dan aan voor de nieuwsbrief over de nieuwbouw.