Bernardus nieuwbouw

Voorlopig ontwerp nieuwbouw Bernardus gereed

Geplaatst: 27 maart 2026

Marente heeft het voorlopig ontwerp voor de nieuwbouw van verpleeghuis Bernardus in Sassenheim gereed. Op 25 maart werd een inloopbijeenkomst georganiseerd om het ontwerp te delen met bewoners, medewerkers, omwonenden en andere belangstellenden.  

Ruim 80 mensen kwamen naar de inloopbijeenkomst. In de Tuinzaal konden zij op verschillende borden impressies zien van het nieuwe gebouw, zowel de buiten- als binnenkant. Zo waren de zorgstudio's uitgelicht en de entree met restaurant. De plek van de nieuwbouw in de omgeving en de indeling van het gebouw werden getoond. Ook was er aandacht voor de nieuwe behuizing voor de aanwezige vleermuizenpopulatie. Architect Ivo van den Thillard (Buro Kade), locatiemanager Jolanda van Honk en projectmanager Erwin Uil gaven toelichting bij de borden. Ook Marente bestuurder Anne Leemhuis was aanwezig voor vragen en toelichting. 

Wijzigingen in het ontwerp 

Met de inbreng van medewerkers, bewoners, mantelzorgers en omwonenden zijn de afgelopen tijd de punten op de ‘i’ gezet van het ontwerp. Een verandering ten opzichte van het vorige ontwerp is dat het gebouw wat naar achteren is geschoven aan de Hoofdstraat, in de rooilijn van de naastliggende woningen. Verder is het gebouw in zijn geheel wat compacter geworden, maar zijn de zorgstudio's breder gemaakt zodat een betere inrichting mogelijk is. 

Derde generatie nieuwbouw 

‘Bernardus is ruim 100 jaar een begrip in Sassenheim’, aldus Marente bestuurder Anne Leemhuis. ‘We zijn trots dat we de derde generatie nieuwbouw van Bernardus gaan realiseren. Van het statige huis in 1924 en hoogbouw eind jaren 60 naar een compacter, duurzaam gebouw voor de verpleeghuiszorg van de toekomst. Tijdens de bijeenkomst kregen we positieve reacties van bewoners, familie, medewerkers, omwonenden en de Gemeente Teylingen op het ontwerp. Daarom heb ik er vertrouwen in dat het nieuwe Bernardus ook een fijne plek gaat zijn voor iedereen die er deel van uitmaakt.’